5-6 маусымда КЕАҚ «С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ Ұлттық медицина университетінде» «Asfen.Forum, New Generation-2023» тақырыбында 1-ші Халықаралық форумы өтті. Бұл форумда Қоғамдық денсаулық сақтау кафедрасы шақырған шетелдік спикерлер қатысты:

Факхер Рахим, Джихан университетінің зерттеу орталығының директоры, Сулеймания, Ирак. Әлемдегі ең көп сілтеме жасалған ғалымдардың 1% құрамына кіреді, h-индексі 66. Оның баяндамасының тақырыбы: «МЕХА АЙМАҚЫНДА КОВИД-19 КЕЗІНДЕГІ ПСИХИКАЛЫҚ БҰЗЫЛУЛАРДЫҢ Жаһандық таралу деңгейі: ЖАҺАНДЫҚ ЖҮЙЕЛІ ТАЛДАУ. 1990-2019 ЖЫЛДАРҒА ДЕЙІН АУРУЛАРДЫ ЗЕРТТЕУ ЖҮКТЕГІ»;

Абадан медицина ғылымдары университетінің доценті, ДДСҰ топ жетекшісі, доктор Рамин Табиби «Алғашқы медициналық-санитарлық көмекке біріктірілген кәсіптік денсаулық қызметтері, жаһандық көзқарас» тақырыбымен баяндама жасады;

Ассоциерленген профессор Джусупов Кенеш Осконбаевич, Қырғызстан Жоғары Халықаралық медициналық униыерситеті, Қоғамдық денсаулық сақтау кафедрасының меңгерушісі. «Қырғызстан халқының йод тапшылығы ауруларының алдын алуға қатысты білімі, көзқарасы және тәжірибесі» баяндамасымен. Профессор, Erasmus PLUS (CANERIEH) TEMPUS, TUTORIAL, HARMONEE, BERNICA жобаларының Орталық Азиядағы негізгі үйлестірушісі және әзірлеушісі.

«Қоғамдық денсаулық сақтау» секциясында Ташкент медицина академиясының «Қоғамдық денсаулық сақтау» мектебінің бас оқытушысы Уразалиева Ильмира Равкатовна «Мейіргерге көрсетілетін мейірбикелік (патронаждық) көмектің сапасын арттыруға арналған электронды платформа және мобильді қосымша» атты баяндама жасады. Өзбекстан Республикасынан.

Олар Қоғамдық денсаулық сақтау кафедрасының профессоры Тоғызбаева Қарлығаш Қабдешқызының ұзақ мерзімді серіктестері болып табылады және бірқатар ғылыми және білім беру бағдарламаларын бірлесіп әзірлеуге қатысады, сонымен қатар Импакт-факторы жоғары бірлескен шетелдік басылымдардың авторлары болып табылады.