КазҰМУ «Қоғамдық денсаулық сақтау» факультетінің 3 курс PhD докторанты Әбілқасым Дана Әнуарқызы, С. Д. Асфендияров атындағы ҚазҰМУ және Binghamton University әрі State University of New-York бірлестігімен ұйымдастырылған шетелдік стажировкасын сәтті аяқтады

Бұл стажировка бағдарламасы докторанттар үшін әзірленген және саясаттық ғылыми күнделіктерде шетелдік мәдениетті көрсету мақсатына бағытталған. Стажировканың қатарында университет, кітапхана және қоғамдық денсаулық сақтау кампусын көру қамтамасыз етілді. Ғылыми стажировка кезінде жүрек трансплантациясы сәтті аяқталған пациенттердің архивтік деректері бар.

Стажировка кезінде докторант шетелдік ғылыми басшымен кездесіп, университеттің жабдықтарымен, университетте қолданылатын соңғы технологиялармен танысты, Бінгемтон Университетінің құрылым бөлімдерінде экскурсия жұмыстары өтті.

Докторант университет бастықтарының мастер-классы мен сабақтарына қатысқан және АҚШ-тағы денсаулық сақтау және медициналық көмек күйін, бағдарламалық қамтамасыз етуді, адам ресурстарын басқару саясатын және сертификаттау жүйесімен танысты.

Шетелдік стажировка аяқталған соң докторанттар халықаралық сертификат және ұсыныс хатпен марапатталды.